beta

אבא גרוש? הילדה מצטיינת בלעדייך

למדור פניות הורים שלנו הוגשה הפנייה הראשונה על ידי אבא גרוש. מאחר ומדובר בקונספט מעט חדש ברשת, נקדיש כמה רגעים להסביר במה בכלל מדובר ואיך אתם משתלבים כאן. מדור פניות הורים שלנו נועד עבור הורים, בכל מקום בארץ, מכל מין, גזע, דת או מה שלא יהיה. מטרת המדור היא לייצר עבורכם מקום אליו ניתן לפנות אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול כהורים. זה לא משנה אם אתם אבא או אמא, גרושים או נשואים, צעירים או כבר סבים – אם מישהו פגע בכם או בילדיכם בצורה כלשהי, אתם מוזמנים למנף את הכוח שלנו לטובתכם.

אבא גרוש, הורה צד ג'

הפנייה הראשונה שלנו כאמור, נוצרה על ידי אב גרוש שמעדיף להשאר בעילום שם. אותו אבל מקבל יחס מקטין ומזלזל באשר להורותו בכל הנוגע לחינוך ביתו דווקא מבית הספר שלה. הנה שיחה לדוגמא שניהל עם מורתה ביום אסיפת הורים אחרון שקיימה.

"היא מאוד השתפרה בלימודים, למעשה היא כעת תלמידה מצטיינת."
"יופי, אני שמח לשמוע."
"זה לא רק מה שנעשה בכיתה, זה בעיקר מה שנעשה מחוץ לכיתה. דע לך שאמא שלה יושבת איתה הרבה אחרי הלימודים."
"טוב, גם אני יושב איתה…"
"כן, אבל פעם-פעמיים בשבוע"
"פעמיים."

 

אתה עזרת? לא קניתי...

אתה עזרת? לא קניתי…

הורה צריך להיות הורה

הורים גרושים היו פעם חיה נדירה אך היום הם כבר תופעה מוכרת, מקובלת ורווחת. בשום שלב הפיכת למוקצים לא הייתה לגיטימית ובוודאי שלא כעת. הקטע כאן למעלה הינו דוגמא בלבד. אותו אב גם לא הורשה להגיע למסיבת יום המשפחה שקויימה בבית הספר מתוך התואנה ש"רק הורה אחד יכול להגיע ויש יותר מידי גרושים".  אבא צריך להיות אבא. אמא צריכה להיות אמא. אין זכות לשום מוסד להפשיט אתכם מהזכות הבסיסית הזו ואנחנו לוקחים על עצמנו להתערב בעניין לטובת קידום המודעות לכך. בכוונתנו כצעד ראשוני לפנות למפקחת האיזורית ולבקש שתפיץ מזכר למנהלי ולמורי האזור עם נקודות לתשומת ליבם בטיפול בהורים גרושים וילדיהם. בהמשך, נציף את הפנייה לתקשורת ונדאג להפצת המזכר בקרב כל מוסדות משרד החינוך.

איפה אתם יכולים לעזור? אם הרגשתם את זה על בשרכם או מכירים מישהו שהרגיש, נשמח לשמוע על כך. זה יעזור לנו מאוד כשניגש להציף את הנושא. מוזמנים לכתוב לנו על ידי לחיצה על הכפתור האדום הגדול כאן למטה. כמו כן, שתפו את המאמר בקרב חבריכם וניתן לגלגל הזה להתחיל להסתובב.

שיהיה לנו בהצלחה.

כתבו לנו על מקרים שלכם

5 Comments

Join the conversation and post a comment.

 1. כפיר אלאל

  כנסו ל- א זה אבא בפייסבוק…אנחנו עמותה ענקית של אבות ואמהות גרושים וגרושות שנלחמים לשוויון בין המינים, בכל מה שקשור לגירושין, מזונות, זמני שהות, ותלונות שווא…

 2. עו"ד בנושאי משפחה

  יופי שהאבא רואה את ביתו פעמיים בשבוע. נשמע שהוא מופלה כאן לרעה. אני ממש בעדו ואשמח לעזור לו מאד… השטותניקים עושי הרעש של "א זה אבא" יחגגו על הפוסט הזה מבלי שיש להם שמץ מושג איך מתנהלים 90% מהאבות הגרושים שכל מטרתם היא הפחתת השתתפותם החלקית בגידול ילדיהם בעיקר על ידי אימותיהם… ואני מיצגת בעיקר גברים גרושים שהם אבות…. מפוקפקים מאד לצערי…

 3. משה מוזל

  "עו"ד בנושאי משפחה" – יש איזו סתירה פנימית בדבריך. אם הגברים הללו "מפוקפקים מאוד" וגורמים לך צער – מדוע את מייצגת אותם?

 4. לורי שם טוב

  אם אותה מורה היתה קוראת מחקרים, היתה יודעת שילדים שמשקיעים בלימודים אלו הילדים עם הכי הרבה בעיות רגשיות. במקום שהם יתעסקו עם חברים, בקניות ובמשחקים, אותם ילדים שכמהים לאבא שלהם, יושבים ולומדים ומשקיעים את מרצם בלימודים. זה נובע מחסך ומקושי.
  כמובן שיש לשמוח שהילדה משתפרת בכיתה, זה לא מעיד על השקעה של האמא.
  פשוט מרגיז ומקומם שהמורה נוקטת עמדה ולא מבינה כמה היא פוגעת באבא שצריך לשמוע זאת.

 5. יאיר

  התגובה הכי מטופשת שאפשר היה לקבל ממורה, גם אני רואה את ב נותיי פעמיים בשבוע אלא שאני היחיד המלמד אותן ומקדם אותן, כמה כל הורה מלמד לא קשור בכלל לכמה הוא רואה אותם. תלוי באופיו ורצונו של כל הורה. מורה כזו הייתי לא פחות ממזלזל ביכולות שלה.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>