beta

אבות ובנות וחופש אחד ארוך

האמת שלא חשבתי שככה יהיה כשנחתתי עם שלושת ההולנדיות שלי לחופשה של חודש וחצי בישראל. כשזורקים עלייך טילים זו מציאות חדשה שצריך להתמודד איתה, להסביר, ואפילו אם אתה בעצמך או הן לא מודאגות מזה, יש לך את כל הסביבה שצריך להרגיע. אמא ואבא שלי למשל שהיו מאוד לא רגועים עם זה שאנחנו מסתובבים במקומות בלי מרחבים מוגנים. כולם התרגלו בסוף, אבל עד אז היינו צריכים למצוא תעסוקה גם בתוך מרחבים סגורים.

טיפוס קירות

זואי מטפסת

המקום הראשון שמצאנו שהתאים לצרכים שלנו בדיוק היה "טיפוס אורבני". זה בעצם מקום ענק של 500 מטר רבוע שנמצא בקומות התת קרקעיות של מבנה מסחרי ברחובות. הכי מרחב מוגן שיש, רק גם מאובזר בקירות טיפוס מכל כיוון אפשרי. אני לא יודע אז זה יכול לעבוד לכולם, אבל בשבילי ובשביל ההולנדיות, זה היה מושלם. זה היה גם מקום בטוח שהעברנו בו ימים שלמים (אפשר לעשות מנוי) וגם מקום שאפשר לפרוק בו המון אנרגיה, שאם יצא לכם לפגוש את הבנות שלי, אתם כבר יודעים שיש להן.

ואם כבר היינו תקועים בבית אז זה הזמן להודות – ילדים הם ילדים וטלוויזיה היא טלוויזיה. כך שברור שחלק ניכר מהזמן שהעברנו בבית היה מול המסך. ואם יש משהו שקושר יחד בנות מכל העולם, בין אם הן ישראליות או הולנדיות, הן הנסיכות של דיסני. אז גם ברור שהעברנו חלק גדול מהשבתות שלנו מול ספיישל נסיכות דיסני של yes. הן ראו טלוויזיה, צבעו קצת דפי צביעה של נסיכות ואפילו לקחו את המבחן לזיהוי איזו נסיכת דיסני את. מסתבר שאריאל היא בל, זואי היא יסמין ורפאל היא סינדרלה. אני לא הייתי צריך את האישור, כבר ידעתי קודם שהן נסיכות.

לחצו כאן להורדת טפט נסיכות דיסני למחשב!

טיול

ילדות הולנדיות בפארק אלונה ליד קיסריה.

לאט לאט הצלחנו להרגיע את הסביבה שלנו ולהגניב את הבנות לטיולים פה ושם. גילינו מקומות מדהימים שגם הכניסה אליהם היא חינם ואפשר לבלות בהם ימים שלמים של כייף. אחד מהם הוא פארק אלונה שנמצא ליד זכרון. זה מסלול שלם של הליכה בתור תעלות המים המקורות שהובילו את המים לקיסריה. כל הטיול הולכים או בחורש מוצל או ממש בתוך התעלה בה זורמים גם היום מים. פשוט מדהים ושווה. עוד מקום נהדר שאפשר להעביר בו יום שלם הוא יער ראש ציפור. יער ראש ציפור הוא חלק מפארק הירקון וצמוד ל"שבע תחנות". יש בו מתקני שעשועים ענקיים בנויים מקורות ענק, עם אומגות וסולמות ומגלשות. חוויה. צמוד אליו גם יש את האגם של פארק הירקון ואת המפלים הקטנים של שבע תחנות בהם אפשר להאכיל ברווזים ויונים.

אבל זה לא הכל, כי מה זה חופש בלי חוברות עבודה? אצלנו זה פחות עניין שיגרתי אבל מאחר והבנות רוצות ללמוד (ומתעקשות על זה), עשינו לאורך החופש חוברות ללימוד עברית. אם לא יצא לכם לשבת עם הילד שלכם על חוברת עבודה, אתם חייבים. זה פשוט מדהים לתת להן להפתיע אותך עם כמה שהיא חכמה כל פעם מחדש. אתם חייבים לנסות את זה, הם קולטים כמו ספוג, זה פשוט היסטרי.

אין ספק שהיה חופש מטורף ועכשיו נשאר רק לשאול אם המדינה הזאת מציעה כל כך למה אני בהולנד?

נכתב בשיתוף עם נסיכות דיסני בyes5, כל חודש סרטיה של נסיכה אחרת במסגרת רצועת "שבתות מדובבות".

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>