beta

איך ולמה הוחזרה לי התקווה במין האנושי?

אני ציניקן ופרנואיד. וזה רק הולך ונהיה יותר ויותר גרוע ככל שאני מתקדם עם החיים שלי. אני מתעסק בנושאים חברתיים ופוליטיים בשעות הפנאי שלי מה שלא בדיוק תורם לתחושות חיוביות במיוחד. ממש עכשיו אני חלק מצוות ניהול של קמפיין למניעת האלימות כנגד פעוטות בחינוך הפרטי.

ההתעסקות בנושא חושפת אותי לאין ספור מקרים מזעזעים שבני אדם מסוגלים לבצע בחסרי ישע עליהם הם מופקדים. פשוט עניין בלתי נתפס. החברה שלנו הולכת ומתקדמת בכיוונים של אדישות וחוסר אכפתיות למתרחש, בטח ובטח אם מדובר באכפתיות שלנו לציבור שאינו הציבור הישיר שאנחנו חלק ממנו. ובתוך כל זה, אי של שפיות. 

הוזמנתי השבוע למסיבת עיתונאים הנוגעת לתוכנית הטלוויזיה "המתבגרים" המשודרת בערוץ הילדים. בעת האחרונה הרשת געשה סביב התוכנית בהאשמות מהאשמות שונות לעיסוק בפרובוקציות צהובות לטובת הרייטינג המקודש. אני אהיה כנה ואומר שהגעתי עם המידע הזה בלבד. אני לא מחובר לשום נותן שירות טלוויזיוני בבית כך שאיני רואה פרומואים ולא היה לי מושג באמת במה מדובר. מה שכן הבאתי איתי היא הפראנויה הציניקנית והספקנית שלי שהגיעה חמושה בעצמה בדעה שהנה, עוד גוף תקשורת ינסה למרוח אותי בלמה זה טוב להראות לילדים גופות חשופים ואלימות.

כמה רחוק צריך לחיות מעולם בני הנוער כדי לחשוב שלדבר על "זה", זה לא בסדר?

כמה רחוק צריך לחיות מעולם בני הנוער כדי לחשוב שלדבר על "זה", זה לא בסדר?

פורנוגרפיה ודימוי גוף

הו, כמה טעיתי. דקה אחר דקה לאורך מסיבת העיתונאים נגלל בפני סיפור התוכנית ואופן יצירתו הנשנעת על תוכנית הלימודים של משרד החינוך, על פסיכולוגים התפתחותיים ובפיקוח של עמותת דלת פתוחה. חלפנו ביחד עם הילי, מנהלת הערוץ, על פני כל פרקי התוכנית ונושאיהם כאשר בקצה החדר, יושבים שקטים, אור סיט, ירדן סטפנסקי ובונית בן עמי, 3 החבר'ה הצעירים שיצרו את התוכנית.

רגע אחד לפני שנמשיך, במאמר מוסגר, כדאי שתדעו במה מדובר בקצרה. המתבגרים מביאה את בני הנוער (10-14) לעסוק בנושאים הקשים ביותר לשיחה בכלל ובטח ובטח שבגיל הזה. דימוי גוף, תקיפה מינית וזהות מינית הם רק חלק מהתפריט המוגש באופן מבריק על ידי בני נוער שרק בקיץ האחרון היו הכוכבים ששל סדרת הריאליטי של הערוץ. התכנים מועברים בגובה העיניים ויותר חשוב מכך, על ידי בן קבוצת השווים של הצופה אשר מחזיק בסמכות על "מה מגניב ומה לא".

התחת של מי השתגע???

אני חייב לומר שסיימתי את הכנס נפעם. קיטש ככל שזה ישמע, ערוץ הילדים שבר לי את המיתוס בכל הנוגע לתעשיית הרייטינג המזעזעת של עולם הילדים. אני חשוף לתוכניות מתוכניות שונות. כל מיני "תחתים" שמשתגעים, אלימות, סקסיזם. כל זה מוכר ומוכר מצויין. והנה קמים שלושת החבר'ה האלו במטרה לעשות משהו טוב. טוב באמת. שלא רק שאינו צהוב אלא גם עושה מאמץ כן ואמיתי (וימים יגידו אולי אפילו מוצלח) לחנך ולייצר מסרים תודעתיים שונים ומוסריים בדור הזה הבא אלינו לטובה.

לא נותר לי אלא להוריד את הכובע בפני הערוץ והיוצרים על התעוזה והמוכנות לעשות את הדבר הנכון בעולם בו כל כך קל להצליח כשעושים את ההפך. תודה.

המתבגרים1

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>