beta

אל תתנו להם להיות הורים!

הצעת חוק חדשה של שרת הבריאות יעל גרמן עומדת לאסור על ציבור שלם את האפשרות להיות הורים. ההצבעה על הצעת החוק תתרחש ביום ראשון הקרוב, הראשון לחודש יוני ותקבע עבור רבים האם יזכו להביא ילדים לעולם או שמא יאלצו להסתפק בחתול.

ביום ראשון הקרוב תערך הצבעה בכנסת על תיקון חוק שעיקרו איסור על הבאת ילדים לעולם שיחול על כל מי ששמו יתחיל באותיות א', ח' וע'. מטרתה של הצעת החוק השרירותית הזו היא לשמור על ילדינו מכל מה שרע ורקוב בהורות הישראלית על ידי הפרדה מוחלטת של כל מי שאינו כשיר להיות הורה אל מחוץ למערכת ההולדה הישראלית. היות ושמי הפרטי כלול בין האותיות הנ"ל נותר לי אלא לברך כי כבר הבאתי את מכסת ילדי אל העולם ולקוות כי לא יחוקק שום חוק בעתיד שיגזול אותם ממני בגלל אותיותי.

נשמע מופרך? אתם צודקים לחלוטין. הרי מי יעלה על דעתו כי ניתן לבחור נתון שרירותי לחלוטין ובאמצעותו להחליט מי יכול או שאינו יכול להיות הורה? זה הזוי!

מבוגרים לא יכולים להיות הורים

נראה אתכם מנסים… מוהאהאהא!

ובכן, מסתבר ששרת הבריאות יעל גרמן יכולה. החלק האמיתי בפסקה העליונה הוא כי אכן מובאת הצעת חוק להצבעה ביום ראשון. הצעת החוק הזו עוסקת בתיקון חוק הפונדקאות ואחד מסעיפיה קובע איסור על בני 54 ומעלה על הבאת ילדים בפונדקאות. רגע עצרו.

כן, אני כבר קולט את הגלגלים שלכם מסתובבים. אז חכו רגע עם המסקנות. אתם בטח אומרים לעצמכם עכשיו, אבל רגע, גיל הוא לא נתון שרירותי כמו אות. הרי מגיל ניתן לגזור הרבה נתונים אחרים… אז יקירי, טעות בידיכם. אין בגילו של האדם דבר היכול להעיד על יכולת ההורות שלו. יתרה מכך, אין בכך דבר היכול להעיד על מידת הישארותו בסביבה. תוחלת החיים של אדם היא עניין של סטטיסטיקה ולבן 40 סיכוי מסויים לחטוף התקף לב גם מחר בבוקר. האם נאסור עליו להביא ילדים בשל כך? אבל מעבר לכל טיעון הגיוני אחר, אם גיל 54 הוא גיל בו לא נכון, מכל סיבה שהיא, להביא בו ילדים, למה לא להוציא זאת מחוץ לחוק לחלוטין? הסיבה רבותיי היא פחדנות.

שמעתם אותי נכון, הצעת החוק הזו היא פחדנית ומתחמקת, הולכת בצללים במקום לצעוק את הדעה האמיתית של מגישתה – "זקנים", זועקת ההצעה, "אתם-לא-כשירים-להביא-ילדים!!". לפני מספר ימים פרסם חבר טוב פוסט בעניין "רישיון להיות הורה" (קיפצו לקרוא שניה, זה קצר ומעביר את המסר). כשקראתי את הפוסט נתקלתי יותר מכל במקום האישי של כל אחד מאיתנו בו אנחנו יודעים ב100% שיש אנשים שלא היינו נותנים להם להביא ילדים אם היה בכוחנו לעשות זאת, אבל הקריטריונים כל כ משתנים מאדם לאדם ואפילו מתקופת חיים אחת למשנתה, כך שמי בכלל יכול להחליט?

ושוב, מסתבר שיעל גרמן יכול להחליט. אבל היא לא מחליטה. היא תוקעת לאוכלוסיית מיעוט, החסרה את האפשרות ליצור לעצמה לובי חזק ולהגיב. היא מזנבת את החלטה בחלשים. השרה גרמן, אם יש לך אג'נדה אמיתית כנגד הולדה להורים מבוגרים, הואילי בטובך לנסות להגיד את זה בקול רם, לכל החברה. הואילי בטובך לנסות ולהחיל את החוק הזה על האוכלוסיה הנורמטיבית ולא רק על אלו שמתקשים בהבאת ילדים לעולם.

נראה אותך מעיזה לנסות.

* מזמין אתכם לעיין בפוסט של אילן שיינפלד, סופר ומשורר מוערך, אבא גאה לשניים ששואף לשלישי בפונדקאות, בן 54. וחודש.

No Comments

Join the conversation and post a comment.

Trackbacks/Pingbacks

  1. אף פעם לא מאוחר מדי | אבא שלה - […] שיינפלד, בעצמו הורה יחידני לתאומים ובן 54 חושב כך גם. עומרי אימבר-חלפין קורא לשרת החינוך לא לנסות לפגוע במי …
  2. ברוכים הבאים לקרקס האימה | צופה מהצד - […] והאב בן ה-54 (וחודש) אילן שיינפלד חושב ככה, כמוהו גם עמרי, ואור, ועמירם […]

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>