beta

הכניסה לנשים בלבד!

מה עושה אב אשר מגיע לקניון עם ילדיו, אך כשעולה הצורך להחליף חיתול נתקל בשלט בנוסח "הכניסה לנשים בלבד" המונע מבעדו את הגישה לעמדת החתלה? הצעד הראשון הוא למצוא מקום להחליף, אולי על השולחנות של מתחם האוכל. הצעד השני הוא לפנות אלינו.

כשהבלוגרית קארין שי מבת-ים, בעלת הבלוג "השמועה אומרת ש…" נפרדה מבעלה בדרכ לקניון המקומי, היא לא חלמה שיחזור עם תמונות שכאלו. מסתבר, שבישראל בשנת 2014 עדיין קיימים מקומות אשר מונעים מגברים את הטיפול הנאות בילדיהם.

הכניסה לנשים בלבד!

בעלה של קארין, בילה עם ילדיו בקניון עד כי מצא את עצמו במצב בו עליו להחליף חיתול לביתו. כמובן שעשה את מה שכל בר דעת היה עושה וניגש לחפש את עמדת ההחתלה הקרובה הנמצאת לרוב בחדר השירותים או בחדר ייעודי הסמוך לו. מה גדולה הייתה תדהמתו שכאשר כבר מצא את אותה עמדת החתלה נכספת, הפריד בינו לבינה שלט גדול המכריז כי הוא מנוע מלגשת אליה. כה גדולה, עד כי צילם את השלט המפלה בו במקום.

הכניסה לנשים בלבד.

הכניסה לנשים בלבד. לך חפש לך ספסל, גבר.

בעוד שגם מעיניו לא נעלמה העובדה שאכן מדובר בחדר הנקה, עדיין שתי עמדות ההחתלה היחידות בקניון מצויות בתוך חדרים כאלו ובכך – הוא מנוע מלגשת אליהן.

עמדת החתלה

עמדת ההחתלה בשירותי הגברים במשחקיית "שדה החלומות"

עמדת החתלה? עניין של מה בכך

למען הסר ספק, לא אתר אבהות ישראלית ולא האב המבולבל חושבים כי על גברים ונשים מיניקות לחלוק את אותו מתחם. יחד עם זאת, גם עמדת ההחתלה לא חייבת להיות שם. יתרה מכך, הצבת עמדות החתלה במתחמים א-מיניים כגון רחבת הכניסה לשירותים, או עמדות כפולות גם במתחם נשי וגם במתחם גברי, היא כבר עניין של מה בכך ורבים המקומות העושים כן. בין המקומות שבחרו להציב עמדות החתלה המיועדות לגברים ניתן למצוא מרכזי בילוי ענקיים דוגמת קניון הזהב וסינמה סיטי וגם מקומות קטנים ומשפחתיים יותר דוגמת משחקיית "שדה החלומות" בגבעתיים.

עם ההבנה שעמדת החתלה אינה עניין של מותרות ונועדה בראש ובראשונה עבור התינוק ומיד אחריו, לא עבור ההורה, אלא דווקא שאר באי הקניון, החלטנו לפנות אל הנהלת הקניון בחיפוש אחר תשובות. על אף שהראשונה שענתה, לא הבינה את הצורך של אבות שעמדה שכזו, שהרי זה עניין לנשים, כשקיבלנו לטלפון את מי שאחראית על הנושא, מנהלת השיווק, קיבלנו אדם קשוב ופתוח.

תוקם עמדה עבור גברים

הוסבר לנו כי חדרי ההנקה הוקמו בראש ובראשנה עקב פניות מהקהל ונועדו לפתור את הנשים המעוניינות בפרטיות ממבטיהם חסרי הבושה לעיתים של הציבור. לאחר שהוסכם כי איש מאיתנו לא חושב שיש מה לגברים לחפש בחדר ההנקה, שאלנו מדוע לא מצויה עמדת החתלה המיועדת גם לגברים והסברנו כי הפנייה מגיעה ישירות מלקוחותיהם.

 מנהלת השיווק הודתה לנו על הסבת תשומת הלב לעניין והבטיחה כי עד תום השיפוץ המתקיים בקניון בימים אלו תותקן גם עמדת החתלה המיועדת לגברים. נעים לראות את ההיגיון הפשוט הזה קורם עור וגידים ברגע שהוא פוגש את האנשים הנכונים.

בשלב זה לא נותר לנו אלא לברך את קניון בת ים על החלטתו להתקין עמדת החתלה לגברים, לקוות כי זה אכן יקרה בקרוב ולבדוק בעוד זמן מה האם אכן נעשה הדבר. נשאיר אתכם מעודכנים.

One Comment

Join the conversation and post a comment.

  1. גיא רוה

    אצלנו בממרכז הקהילתי (רוזין) עשו לפני מספר חודשים שיפוץ בשירותים. עכשיו יש עמדת החלפה בשטח שגם גברים וגם נשים נמצאים בו. הכי טבעי בעולם. אך כן, רצוי לפנות ולהסביר לכל מקום שלא פועל כך את הנושא, אולי בפעם הבאה שיעשו שיפוצים יזכרו…

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>