beta

זוגיות בין בני נוער, לא עניין פשוט

כשאת בת נוער מהממת שהייתה בטלוויזיה, כולם בטוחים שהכל הולך לך בקלות, במיוחד בכל הנוגע לנושא זוגיות בין בני נוער. אבל זה לא. יכול להיות שזה אפילו יותר מסובך מבדרך כלל. שיר מור, מכניסה אתכם לעולם הפרטי שלה, בדרך למציאת הנוסחא של הזוגיות הנכונה בשבילה.

חותל אצל הפסיכולוג

שבי בבקשה ותספרי לי הכל. ואם אפשר, גם תלטפי את החתול…

בתחילה לא כל כך ידעתי למה אני נכנסת, לא הבנתי את ההבדל בין קואוצ'ר לפסיכולוג. האמת היא שאני שונאת פסיכולוגים. לא הייתי אצל אחד כזה אבל הם תמיד נראים לי בטלוויזיה מעצבנים כאלה, יושבים על הספה ומלטפים חתול כשאת מדברת שעה שלמה ולבסוף מוציאה מהארנק 400 שקל עד הפעם הבאה, שגם בה רק את מדברת ושופכת את ליבך, נו באמת! אני יכולה לכתוב בלוג במקום…

איך יראו חיי?

כבר במפגש הראשון לשמחתי הבנתי שקואוצ'ינג זה לא כך בכלל, שזה ממוקד, מקצועי, מהיר, לא רק אני מדברת והמטרה היא לא רק לשפוך את ליבי. מירב אימבר, הקואוצ'רית שלי, הסבירה לי שבתחילה צריך להכיר, בכדי לזהות את הדפוסים המפריעים לי אותם אימצתי ולהבין מה המקור שלהם בכדי שנוכל להפטר מהם.

עוד משהו שהבנתי הוא שאנחנו נהיה בין אימון לאימון בקשר כל השבוע בוואטסאפ ובטלפון וכך אוכל לעדכן אותה תמיד בתהליך שלי ולהיעזר בה, איזה כיף!

סימנו מטרות וקבענו יעדים קרובים ורחוקים, חזון לעוד שלושה חודשים, חזון לעוד שנתיים וחזון לטווח ארוך, בהם המיקוד הוא על איך יראו חיי? איפה אני אגור? איך תראה הזוגיות שלי? מה המקצוע בו אני אעבוד? ובמקרה שלי גם- מה אעשה בצבא?

זוג תנשק

מתי גם לי יהיה???

לא נכון בעליל

אתם כבר יודעים מהפוסט הקודם מהם הדברים אותם אני רוצה לשפר, שתפתי בהם את מירב, והרכבנו יחד רשימה של חוזקות שיש בי, כישורים שיש לי ושל דברים שטעונים שיפור בי ובהתנהלות שלי. הרשימה אמורה לשמש אותנו באימונים בכל התחומים שנעבוד עליהם.

הגיע הזמן להתחיל, בחרנו את הנושא לאימון הקרוב. הנושא איתו בחרתי להתחיל הוא זוגיות. כבר שנה שאין לי כזו,  ואני באמת לא מבינה למה.. אני יפה, חכמה, מצליחה, תקשורתית, ואני אפילו מאוד בוגרת (חלק מרשימת החוזקות שבי). בשנה האחרונה בה התמקדתי יותר בקריירה וקיבלתי הכרה פחות התחילו איתי. זה קטע כי תמיד בטוחים שככל שאתה יותר יפה, יותר מצליח ויותר מרשים אתה יותר מבוקש. מה שמסתבר כלא נכון בעליל.

אז איך אני אמורה למצוא מישהו כמוני, שכן ירצה ולא ירגיש מאויים ממני?

פירמידה

מטפסת למעלה…

מספר האנשים שאיתך

מירב הסבירה לי את זה בציור של פרמידה או הר אם תרצו. כשאתה נמצא למטה בפרמידה, יש יותר מרחב ואלה יותר אנשים שאיתך וכמוך, וככל שאתה עולה זה מצטמצם ומצטמצם וכך גם האנשים שכמוך. ככל שאתה יותר למעלה מספר האנשים שאיתך הוא יותר קטן, אבל יש אנשים כאלה וזה מה שחשוב לזכור.

יצאתי אופטימית מהשיחה עם מירב, הרגשתי שהבנתי דברים חדשים. בתום הפגישה מירב שלחה לי למייל סיכום מהאימון האחרון יחד עם שיעורי בית: לתאר ולשלוח לה למייל את תפיסת הזוגיות שלי. חשבתי הרבה והתחלתי לכתוב, לתאר את הזוגיות שלי כפי שאני חולמת שהיא תהיה.

הזוגיות המושלמת

אני רוצה שתהיה לנו תקשורת טובה. שהוא יהיה עבורי חבר טוב שאוכל לדבר איתו על הכל אך עם זאת שתהיה גם משיכה – חשוב שאני יאהב את איך שהוא נראה ואמשך אליו. לא חשוב לי שיהיה חתיך ברמה של דוגמן אבל כן שיראה טוב. זוגיות של אהבה, כבוד, תמיכה – שתמיד נתמוך אחד בשני, שיהיה עמוק ויהיו לנו שיחות עמוקות ומעניינות ושהקשר לא יהיה מבוסס רק על משיכה ואהבה אלא שבאמת יהיה לי מענין איתו. שיהיה גם כיף וזורם ונצא הרבה – לא אחד שרוצה תמיד להיות בבית, שיהיה בן אדם אמיתי ובוגר, בן אדם אוהב וחם, שמראה אהבה אבל לא לוחץ ושיודע להבין אותי כשאין לי תמיד זמן. שידע שזה לא ממקום אישי.

מה מונע ממני להשיג זוגיות שכזו? ולמה גם כשמגיע האדם אותו אני מחפשת כלום לא קורה ואיך זה קשור לאקס הראשון ולאבא שלי? ומה בכלל הקשר בין שניהם? נפתח את זה ממש בפוסט הבא.

No Comments

Join the conversation and post a comment.

Trackbacks/Pingbacks

  1. דפוס של אהבה - אבהות ישראלית - […] שלי?". מיד שתפתי את מירב (מירב אימבר, הקואוצ'רית שלי. זוכרים?) בתחושות שהציפו אותי, החששות, הפחד שלא אמצה את התקופה …

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>