beta

להשלים שעות שינה. מחר.

כולנו מתים לישון. אנחנו סופרים שעות שינה בדקות ושואלים את עצמנו כל יום מחדש מתי כבר נצליח להשלים את שעות השינה האלו?! אולי מחר? איתמר סולומון מלווה אתכם צעד אחרי צעד אחרי שיטות ההרדמה המוכחות שלו.

 

מרגע שנהיית הורה יש לך מטרה אחת ויחידה. לא, זה לא לגדל את הילדים באחריות, גם לא לשמור על שלומם ויהי מה (נו טוב, אולי כן..). מטרתך היחידה בחיים היא להשלים שעות שינה…

עכשיו תנגנו את זה.

להשלים שעות שינה

לפעמים הוא גם ישן

כן, אמרו את זה קודם, לפני, לא משנה… אתה אף פעם לא יודע עד כמה שעות השינה יהיו חסרות לך, גם לא תהיה אפשרות להשלים אותן. כל שעת שינה שברחה לא תחזור. ולא, זה לא מנחם אותי שניצלתי אותה בצורה אחרת. עם כל הכבוד, להחזיק ילד צורח במשך שעתים זה לא ניצול. מה גם שהצרחות הן "אמא!!!!!!! אמאאאאאאאאאאאאאא!!!! אייייייייייימאאאאאאאא!!!!!!". בקיצור כמו שאמרתי, המטרה העיקרית של כל הורה היא להצליח לישון, כמה שיותר ואם אפשר גם בשעות המקובלות (ישיבה משעממת היא לא שעה מקובלת לשינה. גם לא ישיבה טלפונית שלא רואים אותך).

 

החלום

אז ממחר מתחילים סדר ערב: מסיים את העבודה, חוזר הביתה, מוציא את הילדים מהגן לפעמים, בילוי אחה"צ מבלה איתם בגינה, או בג'ימבורי, או אצל חברים, או פאקינג רץ איתם את מרתון תל אביב בשביל שיתעייפו), ארוחת ערב, מקלחת, לישון.

ושברו

מה שקורה באמת: ישיבה התעכבה בעבודה, פספסת להוציא את הילדים מהגן, אשתך כועסת כי הודעת לה רק ברגע האחרון. מגיע על ההרדמה של הקטן, הוא רואה אותך ומתעורר, לא מוכן ללכת לישון, בוכה. לוקח אותו על הידיים. אמאאאא. משחק, מטפס על השולחן, נופל. בוכה. לוקח אותו על הידיים. אמאאאא. עוד בקבוק. הולך למיטה. בוכה רבע שעה. אתה קושר את אשתך לספה עם ניילון נצמד שלא תעז לרחם עליו וללכת אליו (היא בכל זאת רגישה וזה…). הוא נרדם.

שעות שינה

אני אוהב לישון…

עכשיו תור הגדול, ראה פרק, צחצח שינים, שיחקנו בסברס, עשה פאזל. יאללה לישון. טוב בסדר, עוד פרק בטלוויזיה, ועכשיו לשתות. מיץ. אבל אז צריך עוד פעם לצחצח שינים. ולישון. לא, עכשיו רוצים לאכול, בננה, עוד אחת, כריך עם שוקולד, תפוח, ריזוטו עם פטריות כמהין, ביף בורגיניון בבישול איטי… עכשיו שוב לצחצח. לישון. במיטה. סיפור. עוד אחד. עוד אחד. בכי כי לא מסכימים. הקטן שנרדם מתעורר מהבכי, לא מוכן לחזור לישון. צרחות 'אמא'. מוציאים אותו החוצה מהחדר שהגדול ישן. הוא בוכה, כי הוא נשאר לבד. מרגיעים. חוזר למיטה, נרדם.

שיט שכחנו חיתול!

נהיה כבר 22:30… הם לא יתעוררו בבוקר!! אבל בינתיים הקטן עוד ער. מנקר על הספה, מעיר את עצמו בכוח. יורד מהספה מחפש את הצעצוע הכי מרעיש ומתחיל לשחק. הגדול בחדר בוכה. לא יכול לישון. אני בוכה, רוצה לישון. אשתי בוכה, סתם כי היא הורמונלית מההיריון… וכי היא רוצה לישון. הקטן מחייך. הגדול נרגע ונרדם, סופית. הקטן מתחיל לבכות. לא מעיר אף אחד ונרגע. שיט שכחנו חיתול לגדול. מחליפים, לא התעורר.. הניצחון קרב. טוב, נכנעים לקטן, הוא רק בן שנה ושמונה, נתקן את זה בעתיד. הוא רואה טלויזיה, יש לו דרישות. 4 פרקים. כבר חצות עוד מעט!!!!! מבקש בקבוק. זורק אותו על הרצפה ומשפריץ לכל כיוון. סמרטוט, מגבונים. הוא מבסוט מהחיים. מבקש לישון. מרימים אותו למיטה. מתחיל לבכות. עוד טלויזיה…

בסוף נרדם. 00:30. טוב, נתקלח ולמיטה. המקלחת מעירה אותך. נקרא ספר, משהו משעמם שנרדם תוך שניה. מגיע לפרק 60 בספר "מלחמת מאה השנים – יום אחרי יום, תיאור מפורט". העיניים כבדות ונעצמות. כבר 03:00, יש לפחות שלוש וחצי שעות שינה.. מספיק ל2 מחזורים מלאים… הקטן בוכה… לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא. היא שומעת את זה גם – בטוח. עושה את עצמי ישן. היא לא מתעוררת. מי ינצח במשחק הזה?

אני והינשופים

ניצחה. אתה בא אליו בשיא השקט. שם לו מוצץ ובנס הוא נרדם חזרה. נכנס למיטה והוא מייד מתחיל לבכות. קם אליו, לא נרגע, לא נרדם. פאקינג 04:00. אתה מטייל עם העגלה ברחוב. שני גנבים מסתכלים עליך במבט מוזר. אתה מעיר איזה ינשוף כי בעטת בטעות בשקית פחיות של ההומלס מתחת לבית. אפילו ההומלס בבית, ישן. סוף סוף הוא נרדם (הקטן). מעלה אותו בזהירות למיטה. לא התעורר. אתה לא מצליח להרדם.. לפחות יש משחק NBA, שם ערוץ הספורט. נרדם על הספה תוך 2 שניות…

אחרי רבע שעה השעון המעורר מצפצף. יש לך גב תפוס – מזל טוב.

הערב בטוח אלך לישון מוקדם…..

להשלים שעות שינה

like father, like son

 

איתמר סולומון, נשוי ואבא לשניים, בעל הבלוג המצויין "צופה מהצד". שווה קליק.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>