beta

סנובית בלתי ניתנת להשגה? אני?

כששיר מור הבינה מה אנשים חושבים עליה, היא לא ידעה איך לאכול את זה. היא? משחקת אותה בלתי ניתנת להשגה? ממש לא! ובכל זאת, זאת המילה. אז מה עושים?

בדיוק חזרתי מיציאה עם חברות שלי דנה יובל וטל, טל לאחרונה קצת התרחקה מהחבורה שלנו והתחברה לשתי בנות שהן סוג של נודדות מחבורה לחבורה. אחת מהן היא ירדן. ירדן היא החברה לשעבר של ערן, אבל לשעבר אחרי שאני הייתי איתו, זאת אומרת שחודש אחרי שנפרדנו אחרי שנה וחצי והייתי שבורת לב היא יצאה איתו והלכה איתו יד ביד מולי הפסקות. אבל זה לא הפריע לי שירדן התחברה איתה, זה בינה לבינה והיום אני ביחסים של "שלום שלום" עם ירדן.

שובר הלבבות

סנובית

אף למעלה? אני? (להזכירכם, זו לא באמת אני)

יצאנו לגלידריה – היוגורטיה האהובה עלינו, ולא יותר מחצי שעה אחרי שישבנו שם, ראיתי את ירדן וחברה שלה עוברות. כן, יצאתי קצת סתומה שאמרתי לטל "היי, הנה ירדן ומיה", כי מה שקרה אחר כך זה שהן הצטרפו אלינו לכל הערב שהיה אמור להיות ערב ריכולים שלי ושל חברות שלי, וריכולים תמיד כוללים בדיחות אקסים וכאלה. מהרגע שהן הגיעו, הרגשתי מאוד חסרת בטחון, מאוד רע, מאוד כאילו בוחנים אותי.  באיזשהו שלב הערב שהיה אמור להיות מדהים והפך לסביר נגמר ונסעתי הביתה.

קצת לפני הבית ראיתי את גיא, גיא הוא הידיד הכי טוב שלי, הוא סוג של "שובר לבבות", ואני זכיתי להיות הידידה הטובה של "שובר הלבבות" הגדול ביותר ברמת השרון, זה שיוצא לכל המסיבות, כל הבנות מתלהבות ממנו ויצא עם כמעט כל בת אפשרית שתעלה על דעתי, טוב לא יודעת אם "יצא" זו תמיד היתה ההגדרה הנכונה לכל הקשרים שלו. איכשהו אני בחיים לא התלהבתי ממנו יותר מדי, תמיד אנחנו אומרים שבסוף נתחתן, זה נראה לי הגיוני אבל כרגע אני אפילו לא נמשכת אליו, פשוט ידיד נפש שאפשר להתייעץ איתו על בנים תמיד בבטחון לקבל את התשובה הנכונה.

תקועה בעבר

ישבנו קצת בגינה הציבורית והחלפנו חוויות מלאחרונה, הוא סיפר לי שלפני כמה ימים הוא וחברים שלו שאני לא מכירה (מהבית ספר הקודם שלו לפני שהוא עבר אלינו בכיתה ט') ישבו ודברו עלי, אמרו שאני נראית להם סנובית ואחת שלא שמה על בנים, שאני נראית קשה להשגה ולא נחמדה, והם גם דברו על איך שהצלחתי במוסיקה. האמת הייתי די בשוק, והוא הסביר לי את זה יותר "את לא כזו ואמרתי להם את זה, אבל תביני שברגע שמישהי כל כך מצליחה ברור שזה נראה ככה ומאיים".

עדיין היה לי קשה לקלוט שככה בנים רואים אותי, אני לא אשקר, היו תקופות בחיים שלי שרציתי להיראות כזו, אבל מוזר לי כי זו לא אני ולפני רגע חזרתי מפגישה עם ירדן והרגשתי רע עם עצמי. ואז הבנתי, יש פער כל כך גדול בין איך שאני רואה את עצמי לאיך שאחרים, החיים שלי השתנו מן הקצה אל הקצה בשנה וחצי האחרונות, אני עדין תקועה בעבר ובטוחה שככה רואים אותי.

סיפרתי למירב (הקואצ'רית שלי מירב אימבר, סיפרתי לכם עליה כבר) והיא נתנה לי פתרון לזה, להזכיר לעצמי כל הזמן מי אני היום, ברגעים של חוסר בטחון כמו שקרו לי עם ירדן, לעבוד מבחינה מחשבתית: אני מצליחה, אני לא במקום שהייתי אז, אנשים יודעים מי אני, אני עובדת במה שאני אוהבת, אני יפה, אוהבים אותי. להכיר במי שאני היום ולקלוט את החוזקות שלי.

זוגיות מרצה

קשר

לנתק את הקשר

ולגבי דפוס הזוגיות מהפוסט הקודם, זוכרים את החידה שנתתי לכם עם אבא שלי ואיך הוא קשור לדפוס שקיבלתי, הנע בין הקצוות של המתרחקת והמרצה? אז כמו שסיפרתי היה את ערן שהייתי מרצה ולוחצת בקשר איתו, ולאחר מכן הגעתי לקיצוניות השניה עם דניאל בה הייתי קרה ומרוחקת. מירב הסבירה לי שהכל מתחיל בהורים. עם אבא שלי אני לא רציתי להיות בקשר והתרחקתי ממנו וניתקתי את הקשר, בתור ילדה ידעתי שקרה משהו בין צד המשפחה שלו לצד של אמא שלי, היה סכסוך נורא גדול והוא גם לא שילם מזונות ואמא שלי גדלה שלושה ילדים לבדה.

הוא מדי פעם היה מתקשר ובאיזהו שלב בכיתה ב' בחרתי לנתק איתו את הקשר, הוא נלחם עלי יותר אבל פשוט לא רציתי,  אמא שלי מעולם לא אמרה לי לנתק איתו את הקשר, ההפך, אך לא לחצה, ובתור ילדה גם אם משהו לא נאמר במילים, הרגשתי שאמא שלי תפגע אם אהיה איתו בקשר.

קרה ומרוחקת

האמת שלא הרגשתי חוסר באבא כמעט, היה לי כיף לפעמים ללכת לישון עם אמא שלי יחד במיטה כשחלמתי חלום רע, משהו שאני עושה עד היום בגיל 17 מדי פעם, אבל בתור ילדה כן היו לי רגעים שהייתי רואה חברות בקשר טוב עם אבא שלהן וזה היה מרגיש לי שונה.

עם אבא הייתי קרה ומרוחקת בזמן שהוא לחץ עלי להיות איתו בקשר, מה שהוביל אותי עם ערן להיות  בקיצוניות השניה של הדפוס הזה ולהיות אני הלוחצת והרודפת, כך פיתחתי את הדפוס הזה שנע בין קיצוניות ולתוצאה של מצב כזה יכולות להיות שלוש אופציות:

 • או שאתרחק מקשרים.
 • או שאכנס לקשר שיפגע בי – שחזור דפוס והוכחה לעצמי שזה ככה.
 • או שאהיה החזקה כדי שלא יפגעו בי.

הצעד הראשון באימון הוא להיות מודעת לכך,  להכיר בדפוסים שלי, מירב סיכמה לי במייל את רשימת הדפוסים שפתחתי בנוגע לזוגיות, ועכשיו אני צריכה להבין את המחיר והרווח של כל דפוס.

מחר יש מסיבה של כל השכבה בים, אני מחכה כבר לממש את האימון משבוע שעבר.

2 Comments

Join the conversation and post a comment.

 1. שון כבשון

  הכותרת האמיתית הייתה אמורה להיות – ״מפורסמת? אני?״.
  שיר מור?! מי זאת בכלל?!?!

 2. omri amber

  היא כותבת בעילום שם… קרא אחורה.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>