beta

שינוי מגמה בעולם הפרסום להורים

השוק מצביע על שינוי מגמה בעולם הפרסום. שינוי גלובלי, שרק זרזיף ממנו מדגדג את עולם הפרסום הישראלי. מי יהיה המותג הראשון בישראל שיקפוץ למים וירים את הדגל, שיעז וינצח?

 

"your logo here", לא מתבקש?

"your logo here", לא מתבקש?

מאז ומעולם היה הפרסום לשוק המשפחה וההורות מוטה מגדרית. פרסום של מוצרי מזון, חומרי ניקוי וכיוצא באלו הסתובב תמיד סביב דמות האם ואילו פרסום של שוק הרכב או הפיננסים פנה באופן מסורתי אל אב המשפחה. בשנים האחרונות, לאט אבל בטוח אנחנו עדים לשינוי מגמה בתחום הפנייה להורים כאשר הגבולות המגדריים הולכים ומטשטשים. השינוי מונע מכמה גורמים הפועלים על השוק בו זמנית כאשר לכל אחד מהגורמים האלו יש השפעה על כוח הקנייה בסופו של דבר. בין אם מדובר ביציאת הנשים אל שוק העבודה או במעורבות אבהית הולכת וגוברת אין זה משנה, עובדה היא שגם אם עוד לא הגענו אל עמק השווה הפער בקבלת החלטות הרכישה בנושאים השונים הולך ומצטמצם בין גברים לנשים ככל שדור ה-Y מתקדם במסעו אל תוך ההורות.

האסימונים בעולם נופלים

מסביב לעולם כבר קלטו את זה ופנייה לאבות אמנם איננה עניין שבשגרה עדיין, אך כבר בהחלט אינה נדירה. ממש השבוע התראיינו קברניטי האגיס העולמית בכתבה לכלכליסט בה העידו כי לא רק שהם מזהים את פוטאנציאל הרכישה של הפלח האבהי אלא שלא נמלטה מעיניהם העובדה שגם נשים התומכות באבהות מעורבת מעריכות את הפנייה לאבות.

"אם מסתכלים מסביב לעולם, דווקא עשינו דברים שונים. בארה"ב, למשל, היה לנו קמפיין שקראנו לו 'אבות' (Dads) שבו ראו אבות עוברים את החוויה של השימוש בהאגיס, בזמן שהאמהות הלכו לעניינים שלהן. אולי זה עדיין לא מגמה עולמית, אבל הרבה אבות כבר עושים את זה. מה שמצחיק הוא שבארה"ב היתה קבוצה של אבות בלוגרים שחשבו שהמסר של הקמפיין היה שאבות הם לא יוצלחים בטיפול בתינוקות. באופן כללי, רואים יותר שחקניות בשוק שמזהות את השינוי במבנה המשפחתי המסורתי. אז אנחנו נלך אחרי המגמה הזאת".

קלייב סירקין, מנהל השיווק של האגיס העולמית

מסרים חברתיים בפרסום

ממש כפי שטוען סירקין, יותר ויותר שחקניות בשוק מזהות את הפוטאנציאל העצום שבפנייה לאב החדש, המרשה לעצמו בתקופה זו להתרגש מהקשר שלו עם ילדיו וממנפות זאת. כמובן שניתן לשוות לזה גם גוון סליזי, אך יחד עם זאת עלינו לזכור כי לשוק הפרסום תפקיד חשוב בחינוך והעברת מסרים חברתיים. כל עוד נמשיך להראות גברים מאחרים הביתה מהמשרד וקונים מכוניות בעוד הנשים עומלות על הסירים להכין מרק לחיילים תוך כדי שהן שואבות את השטיחים, זה בדיוק העולם אליו נגדל את הילדים שלנו.

ממש ברגע, בו אנחנו נמצאים כעת, על הגבול האפור בין ליגיטימציה לשחיקה, הגבול של חשיבה מחוץ לקופסא, של חדשנות ושל רגש, זה הזמן לחגוג את האבהות. ממש כמו שמציעים לנו בדאב. שוב, דאב העולמית ולא הישראלית לצערנו.

אל תוותרו, תנו קליק ותתרגשו קצת, לא יזיק.

ואם במקרה, אתם מפרסמים הקוראים את האייטם הזה, ואתם שוברים את הראש לגבי איך מכניסים אבות לפרסום, אתם יותר ממוזמנים לדבר איתנו. לא רק שיש לנו כמה רעיונות וקצת ניסיון, גם יש לנו אוסף של פלטפורמות המנוהלות ומתוחזקות על ידי אבות שאולי יכולה לעזור.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>