beta

שלושה פתרונות לטנטרום שאתם חייבים להכיר

טנטרום, מכירים?

מדובר במקרה ידוע בו הילד נכנס לאמוק של בכי וצרחות (המהדרין אף מוסיפים שכיבת פרקדן על הרצפה תוך הטחת הגפיים לכל הכיוונים). מה שפחות ידוע לגבי טנטרום הוא שלעיתים הוא איננו מוגבל בגיל.

אני כועס?? אל תעצבן אותי הא!

טנטרום. לא לילדים בלבד.

לאחרונה יצא לי לטפל בהרבה טנטרומים, כי התאומים הגיעו לגיל בו הם מנסים אותם כמפלט אחרון (ולפעמים גם ראשון) כשלא מקבלים את מבוקשם. השיא היה כשיצאנו לטייל עם הרכבת בעכו: יש אפליקציה נחמדה מאוד לטיולים ברחבי ישראל עם הרכבת. אתה רק בוחר את היעד והאפליקציה מודיעה לך מהו המסלול המתוכנן, כולל קווי אוטובוס ואטרקציות בדרך. מכיוון שהיינו מלווים גם בצעיר אחד (בן 6.5, שלה, אבל אני בהחלט אוהב אותו) החלטנו לפנק אותו במסלול האקסטרים בעכו. מכיוון שאין סיכוי שהאישה תעלה על מתקן כלשהו היא הגיעה מתוקתקת למשעי בעוד שאני, שהיה ברור שאצטרך לעשות את כל המתקנים עם כל אחד מהילדים, הגעתי בלבוש ספורטיבי למהדרין.

טנטרום ראשון

עלינו על הרכבת בת"א והתאומים לא הפסיקו לריב על מי יישב איפה. אין בעיה ששניהם יישבו נגד כיוון הנסיעה, אבל מי יהיה ליד החלון? הדרמה הייתה בשיאה ומספר שתיים בחר לפצוח בצרחות שבר שהוא לא רואה את הדרך. מבט חטוף ברחבי הרכבת ואני קולט את זוגתי עם הילד שלה נהנים מהנסיעה ומתעלמים מאיתנו לחלוטין. הבנתי את הרמז שלה והתעלמתי מהצעקות מתוך הגישה הבריאה שמישהו אחר ברכבת יאלץ לפתור את הבעיה הזו.

אדון מאוד נחמד במושב לידנו החליט שהנסיעה תעבור לו בנעימים אם יוותר לזאטוט על מושבו. אם כן, דרך ראשונה להתמודד עם טנטרום: תנו לזרים לעזור. כי הצעקות של הילדים שלך מפריעות הרבה יותר לאחרים מאשר לנו.

הגענו לעכו, מסע קצר באוטובוס (למזלנו, כל המושבים עם כיוון הנסיעה) והתייצבנו בפארק האקסטרים מוכנים ומזומנים לחגוג על מגוון המתקנים. אפילו התאומים נהנו מחלק מהם.

טנטרום שני

לא כועס... קצת חורק שיניים... ביג דיל...!

הכנסו לטנטרום בעצמכם.

אחד המתקנים שנראה חביב במיוחד הוא הסקיי טראק. מרגיש כמו פרק של אפקט הפחד (למי שעתיק מספיק כדי לזכור): קשרו אותנו לגלגלת שנעה על מסילה ועוברים על מסלול מכשולים שלא היה מבייש את המוח החולני של המ"כ שלי מהטירונות. התאומים מאוד נהנו (אולי כי עשו את המסלול על הידיים שלי, כל אחד בתורו), זוגתי רק עודדה אותנו מלמטה, הפחדנית, אבל הילד שלה התברר כבעייתי. כשעשיתי איתו את המסלול הוא נכנס לאמוק והחליט שלא ממשיכים. לא עזרו כל הנביחות שלי עליו שיתבגר ושיהיה גבר, הוא נעמד על אחת הנדנדות הקטנות והתחיל לבכות. רציתי להימנע מהבושה שהמדריך יבוא להציל אותו והתחלתי לבכות יחד איתו. מה אתם יודעים, זה עבד! הוא מיד נוכח בגודל הפאדיחה שאני עושה לו וסיים את המסלול בכוחות עצמו. דרך שנייה: היכנסו לטנטרום בעצמכם.

יצאנו מהפארק מרוצים ובטוחים בעצמנו והמשכנו רגלית לתחנה הבאה במסלול המומלץ באפליקציה, תל עכו. המסלול נוח, התצפית מדהימה, אפילו עשינו פיקניק קטן.

טנטרום שלישי

אחרי כל ההתרגשות בפארק, הילדים היו בהיי מטורף מה שהפך את הפיקניק הקטן והמאולתר שלנו לכורח המציאות. התל היה נחמד אלינו, עם מזג אוויר מדהים וראות מצוינת, היחידה שנפגעה הייתה זוגתי ששכחה שהמסלול כולל את ההליכה במעלה התל והעקבים שלה לא שרדו אותו. כאמור, טנטרומים לא פוסלים שום גיל. את צווחות הזעם שלה שמעו גם חרשים. בחדרה. ומכאן, דרך ההתמודדות השלישית: ציחקו על הטנטרומיסט. אפילו הילד שלה התלווה אלי בגעיות צחוק ממושכות. מזמן לא התחברנו ככה.

לסיכום, היה ממש כיף, האפליקציה מאוד ידידותית והספה לא ממש נוחה, אבל זה היה שווה את זה.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>