beta

שניה לפני תחילת הלימודים – מבצעים ורעיונות

רגע לפני תחילת הלימודים אנחנו מתחילים במירוץ המטורף להשלמת והכנת כל הדברים החסרים כדי שהילד יגיע הכי מוכן בעולם. ספרים, ברור שצריך. אבל גם כלי כתיבה, תיקים, בגדים (במיוחד למי שיש תלבושת אחידה), שולחנות וכסאות כתיבה עבור מי שזו עבורו שנה ראשונה בבית הספר, ועוד רבים אחרים. אז ככה, כשיש עוד קצת זמן, כדי לא לעשות את זה בלחץ, אנחנו מעלים לכם כמה מבצעים וכמה רעיונות שיעזרו לכם לעשות את זה בנוחות ובזול.

gyho

כלי כתיבה

מאז שאופיס דיפו נסגרה לא נשארו הרבה חנויות דיסקאונט בתחום חומרי המשרד. לכן, עלינו למצוא פתרונות מעניינים אחרים אם אנחנו רוצים גם להתחדש, גם באופן מגניב, וגם במסגרת התקציב. האפשרות האינדיווידואלית היא כמובן קניות באי ביי. ניתן למצוא הרבה מאוד מוצרים במחירים מגוכחים וללא דמי משלוח. כמו למשל כאן או כאן או כאן (תלחצו תלחצו, שווה).

אפשרות אחרת היא קנייה קבוצתית ישירות מספק. מה זה אומר? מתארגנים כמה הורים ביחד, לא צריך להיות קבוצה גדולה אפילו, ויוצרים רשימה של כל הדברים שכולם זקוקים להם לכל הילדים. עפרונות, מחברות, קלסרים,  טושים, מחקים, טיפקס, מספריים וכו'. כשיש לכם רשימה, גשו לספק העובד עם ארגונים כמו בתי ספר וגני ילדים ובקשו הצעת מחיר. היא תהיה זולה משמעותית מהחנויות. הנה ספק לדוג' שעושה זאת. זכרו, המחירים שמקבלים מגורמים סיטונאיים הם לרוב ללא מע"מ. בקשו הצעת מחיר הכוללת מע"מ בכדי שתוכלו להשוות אותה למחירים שאתם מכירים…

נייר

הילדים בבתי הספר גומעים כמויות עצומות של נייר. מחברות, דפדפות, קלסרים וכו'. כמובן שיש אפשרות להכניס אותן לאותה רשימת קניות כמו של כלי הכתיבה, אך אם רוצים לכת על קצת יותר מיוחד, ישנו מותג בשם ניקניים המציע לכם חבילות שלמות של המוצרים הנ"ל מודפסים לפי עיצוב אותו אתם בחרתם כאשר שמות הילדים כבר מופיעים עליהם. באתר ניתן למצוא חבילות אשר הופכות את המחירים לנוחים יותר.

שולחן

ריהוט

כששולחים ילדים חדשים לבתי הספר, כדאי, אם אפשר, לארגן להם גם פינת לימוד בבית. מחקרים מראים בלי כל ספק שילד עם סביבת לימוד מאורגנת מגיע לתוצאות טובות יותר ומצליח ללמוד פרקי זמן ארוכים יותר ללא הפרעה. במילים אחרות, זה בהחלט משהו שאתם רוצים לספק לילד שלכם. גם כאן יש כמה אפשרויות כאשר הראשונה היא כמובן יד שניה.

יחד עם זאת, אנחנו מאמינים שכשהילד מתחיל תהליך חדש ומשמעותי כל כך בחיים, שווה ללוות אותו בתהליך הזה גם בהרגשה של השקעה מצד ההורים. ההשקעה אפילו לא חייבת להיות גדולה, למשל ברשת חנויות משכל יש מבצע בימים אלו ממש על שולחנות לימוד לחדרי ילדים ב650 ש"ח אותם ניתן לחלק ל10 תשלומים של 65 שקלים. ואם בכלל החלטתם להתחדש ולרענן את חדר הילדים שלכם, המחיר עוד יכול לרדת אם תמשכו את המבצע עוד קצת ותתחדשו בחדר ילדים קומפלט שגם הוא במחיר מצחיק (לשם השוואה, לפני שנתיים קניתי מיטה בלבד במחיר קרוב לזה).

שימו לב שבכל מקרה, תמיד כדאי להגיע לסניפי הרשתות כדי לקבל את הייעוץ המתאים ולהבין במה זה כרוך.

מאותיות למילים

הכנה לשנה"ל 

ואם כבר התכוננו בכל הנוגע לציוד, חשוב מאוד להביא את הילדים מוכנים גם בראש. הבטחון העצמי של הילד נובע גם מהבטחון שלו בידע בו הוא מחזיק וילד המרגיש שאינו אוחז בכישורים הנאותים בתחילת השנה עשוי למצוא עצמו מתבייש להצביע לאורך כל השנה, במיוחד אם הפער מתמשך מעבר לחודשי הלימוד הראשונים. לכן, אנחנו ממליצים מאוד על סדרת הסוד של מיה אשר בעזרת משחקים שמיוצרים בשיתוף עם חברת אורדע, סרטונים נהדרים (של הגיבורים מיה ומטר), חוברות כיפיות ואתר אינטרנט המרכז עשרות חידות ומשחקונים, יכולה מאוד לעזור לילדיכם ללמוד, להשתפר או אפילו סתם לנער את החלודה רגע לפני החזרה ללימודים.

הילדים תמיד שמחים לשחק, לצפות, להדביק, להרכיב או לשתף פעולה עם המשימות השונות והלמידה פשוט הופכת לכיף. מעולם לא האמנו שילד תוך כדי למידה יכול להראות שמח ומסוקרן כל כך. אנחנו רק יכולים לאחל למשרד החינוך לאמץ את השיטות שננקטו כאן לטובת מערכי הלימוד הפורמליים.

מקווים שעזרנו לכם להגיע מוכנים יותר לשנה"ל הקרבה ומאחלים לכם המון המון בהצלחה!

One Comment

Join the conversation and post a comment.

  1. מירב

    כתבה מקסימה! בטוחה שאאמץ כמה טיפים ואשתף חברים.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>