beta

13 הבדלים בין גמילת תאומים ליחידים

אם המחשבה על גמילה מחיתולים מעייפת אתכם, נסו לעכל את המשמעויות של גמילת תאומים. עמרי אימבר, מנסה (איכשהו) לחייך ולסדר לעצמו בראש את ההבדלים בין גמילת תאומים לבכלל.

תאומים

מעכשיו, מלכלכים לא רק בכניסה! צילום: דוני ריי ג'ונס

זו לא הגמילה הראשונה שלי. במהלך החיים אנחנו עוברים המון מסלולים שמתאימים לנו בזמן מסויים ומפסיקים להיות מתאימים לנו בהמשך, שלא לומר פוגעים בנו, ואנחנו צריכים למצוא את הדרך החוצה. התנהגות שהשרשנו בעצמנו כל כך עמוק והיום היא מספקת צורך שאנחנו יודעים למלא רק בדרך אחת, שעושה לנו רע.

לגמול את הבנים

למה אני מתעסק בזה? כי הילדים מתרוצצים בבית ומקשקשים "קקי, קקי" או "פיפי, פיפי", בכל פעם שמשהו מתבשל ואני רואה את הגמילה מעבר לפינה. זה מצחיק שזה מתחיל כשאנחנו כל כך קטנים, הצורך ללמד את עצמנו התנהגויות אחרות, סיפוקים אחרים… גמילה מחיתול, מחפץ מעבר, מוצץ…

אני מתעסק בזה ושואל את עצמי, האם זה יהיה קשה? וחוזר בתוך הראש שלי לגמילות שאני עברתי והיו לי לא פשוטות כלל, כמו למשל ההחלטה להפסיק לשתות בתקופה מסויימת בחיי שעלתה לי בעבודה יומיומית ומתמדת, או הניסיון המתמשך להפוך לנהג רגוע ושליו על הכביש, במיוחד כיום כשהילדים מתחילים ללמוד ממני את ההתנהגות הזו. ניסיון שעדיין לא כבשתי.

אולי זה יהיה פשוט?

גמילת תאומים

שוקל לרדת מזה ולתת להם לגמול את עצמם כשיחליטו… צילום: ג'ר קיז

מצד שני, הגדול נגמל תוך שבוע, פחות או יותר על פי החלטה שלו. אני שואל את עצמי אם זה יהיה פשוט ככה ובראש שלי מזכיר לעצמי כמה קל היה לי להגמל מהתנהגויות אחרות כמו למשל רכישה של מותגים אותה זנחתי כמעט מיד כשגיליתי כמה מותגי הבית של הרשתות טובים, בחיי, אני אפילו מעביר את הילדים לחיתול החדש של שופרסל, זה עם התמונה של האבא עליו. או להפסיק לעשן, אלוהים יודע שניסיתי אולי שמונה מאות פעם עד שלבסוף נפרדתי מההרגל הזה והשלכתי אותו בלי להסתכל לאחור תוך יומיים (ותודה רבה לאלן קאר על העניין הזה). אז החלטתי לנסות לסכם לעצמי את הנקודות שבהן גמילת תאומים יכולה להיות שונה מגמילת ילד יחיד ולראות, האם זה באמת מפחיד יותר כשהם שניים.

13 ההבדלים בגמילת תאומים

 • זה די ברור שכשלאחד מהם יברח, השני יהיה הראשון לקפוץ בשלולית של זה.
 • מצד שני, הם בטח יוכלו להעביר ביחד שעות בלעשות אחד לשני צחוקים כשהם יושבים בשירותים.
 • מצד שלישי, אלוהים, הם באמת יעבירו שם ביחד שעות!
 • זה בטוח יהיה קורע מצחוק לראות אותם מתלהבים מלהתרוצץ ערומים בבית ורצים אחד אחרי השני וצוחקים.
 • לפחות הם מאובזרים באותו האופן ולא יתחילו חקירות בנושא 'מיניות האדם' עוד לפני גיל שנתיים.
 • אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם אחד מהם יחליט שזה מצחיק לעשות במכנסיים. אין לי ספק שהשני יצטרף לבדיחה. כשאני חושב על זה, אני גם יודע מי מהם זה יהיה.
 • אני רק מדמיין לעצמי את ערימות הכביסות הכפולות.
 • והשטיחים.
 • יחד עם זאת שהחבר'ה שלי בוגרים ומבינים עניין, עם תאומים, כבר אי אפשר לצפות למזל וצריך להתייחס לסטטיסטיקה. וסטטיסטית, אין סיכוי שיהיה לי כל כך הרבה מזל.
 • אני שואל את עצמי האם יהיו קריאות התפעלות זה מהקקי של זה, או שהם יתחרו של מי יותר יפה.
 • הצרה הכי גדולה תהיה אם הם לא יהיו מסונכרנים. לא בתזמון הגמילה אלא בשטיחים שהם מפספסים עליהם.
 • וגם בתזמון הגמילה בעצם. יש מצב שאני עובר את זה למשך זמן כפול ממה שזה אמור לקחת באמת???
 • מה שבטוח, שזה הרבה יותר משתלם מלגמול תינוק בודד. היינו יכולים לבנות בית מהכסף שהוצאנו על חיתולים לשניהם במשך השנים האלו.

לא נותר אלא לחכות לבאות ולראות מה שני הבנדיטים האלו ינחיתו עלינו. מה שבטוח הוא שאנחנו מוכנים לאתגר. בתנאי שמותר לנו להתלונן תוך כדי אם צריך…:)

ואם חשבתם על הבדלים נוספים, כיתבו בתגובות, ונוסיף אותם לכתבה!

One Comment

Join the conversation and post a comment.

 1. עודד הראל

  מנסיון (מוצלח מאוד, אני חייב להצטנע) – הדבר הכי חשוב בגמילת תאומים זה לא להתייחס לזה כגמילת תאומים. לתת לכל אחד הקצב שלו ואת הלגיטימציה המלאה לעשות את זה מתי ואיך שנכון לו. אצלנו היה הבדל של כמעט חצי שנה בגמילה וכל אחד עשה את זה כשזה היה נכון לו. בשום פנים ואופן לא להגיד לאחד – הנה, אתה רואה שהשני כבר… ממש לא.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>