beta

8 טיפים לשמירה על ביטחון תינוקכם

לא אחת אנחנו כהורים שואלים את עצמנו מה עוד אפשר לעשות בכדי לשמור על הילדים שלנו בריאים ושלמים. ככל שהם גדלים, זה נהיה קל יותר ועיקר הדאגה שלנו כלפיהם היא במילים, הסברים ואבזור שלהם. החלק הקשה באמת הוא כאשר הם תינוקות, בתקופה זו, בה הם מוגדרים כסיעודיים, על ההורים להיות מאוד אקטיביים בכל פנייה בדרך על מנת לשמור על ביטחונם.

הנה כמה טיפים שיכולים לסייע:

 1. קחו חיית מחמד.

  קחו חיית מחמד.

  קחו חיית מחמד. במידה והילד הרך אינו אלרגי לחיות מסוג כל שהוא, חיית מחמד תעשיר את העולם המיקרו ביולוגי הסובב את התינוק ותאפשר לו להחשף כבר בגיל מוקדם לגורמים חיצוניים שישבחו את המערכת החיסונית שלו לעתיד.

 2. רכשו אמצעי התרעה מפני קשיי נשימה בשינה. רבות נאמר על מכשירים אלו שלעיתים מתחילים לצפצף גם כאשר הכל בסדר. אבל כשמדובר בתסמונת SIDS (מוות בעריסה), עדיף להיות מוקפצים מיליון פעם באזעקות שווא, מאשר לאל להיות מוקפצים בפעם היחידה שבה זה ישנה משהו.

 3. אריאל בייבי ג'ל

  בחרו את תכשיר הכביסה הנכון בשבילם

  השתמשו בתכשיר הכביסה הנכון. רבים ההורים הרוכשים אבקות כביסה מיוחדות לתינוקות ואז מצרים על הכתמים והגושים שהן משאירות וחוזרים לתכשירים הרגילים משאירים את הילדים חשופים לפגעי עור שונים. לאחרונה נמצא פיתרון לעניין על ידי אריאל בייבי, המגיע בצורת ג'ל ופותר את הבעיה. למרבה השמחה הוא גם מאושר על ידי איגוד רופאי העור ומשאיר את הבגדים רכים ונעימים ומתאימים לתינוקות רכים.

 4. טעימות. המלצות משרד הבריאות בעניין הטעימות משתנות חדשות לבקרים והורה לילד שני או שלישי כבר יודע שהדברים הספיקו להשתנות דרסטית מילד אחד למשנהו. אין זה משנה, עיקבו אחר ההמלצות כלשונן. הן משתנות בהמשך למחקרים וגילויים חדשים ולא על מנת לעשות לכם דווקא.

 5. דאנסטן

  לימדו לדבר איתם. דאנסטן

  דאנסטן. לימדו את שפת התינוקות. השקיעו 20 דקות בצפייה בסרטון היו טיוב בעניין ותוכלו להבין את תינוקכם באופן מהיר בהרבה אשר יאפשר לכם לתת לו את הטיפול המתאים במהירות שתקל עליו ותהפוך את חייו לנעימים יותר.

 6. שינויים בבית. בגילאים השונים אנחנו מוצאים סיכונים שונים במרחבים הביתיים. ההתקנות השונות וההתאמות השונות הן אכן מתישות. בכל מספר חודשים התינוק בשלב התפתחותי אחר וישנו צורך לשנות מחדש את כל סידור הבית. בין אם לעטוף פינות קשות, או להתקין סוגרים למגירות, להעלים חפצים קטנים או להתקין שערים. אל תוותרו על אף שלב. לא תרצו למצוא את עצמכם בצרה דווקא במקום בו התעייפתם.

 7. שבע עיניים. זה מעייף להשגיח עליהם כל הזמן. גם מנטלית. אבל שאלו הורים שילדם נקלע לצרה דווקא ברגע ההוא בו הם חשבו ש"נו, מה יקרה דווקא עכשיו" האם זה היה שווה את זה? זה לא. בקשו עזרה מבני הזוג כשאתם מרגישים שאתם צריכים דקה או לחילופין הביאו עזרה מבחוץ, אבל אל תורידו את המגננות.

 8. שמרו על עצמכם. אתם מנגנון ההגנה החשוב ביותר על ילדיכם. דאגו לקבל מספיק מנוחה, אוכל מזין ושפיות נפש על מנת שתוכלו להשאר כשירים בכל זמן ורגע נתון ולהיות שם עבורם. אתם המגן. תהיו חזקים.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>